Prace uczniów

 

 Prace nagrodzone w konkursie :

UWIELBIAM JĄ! - moja ulubiona bohaterka literacka 

Konkurs dla klas 5 - 8 

 

Wiktoria Matczak, klasa 5a

 

Lena Bulik, klasa 7a

 
 Dominika Gryndzińska, klasa 8f


Miłosz Zapart, klasa 8b




Recenzja książki "Wszystkie moje mamy", praca Leny Służewskiej z klasy 4c 

    W tej książce podobało mi się to, że pan Szymon Bauman przeżył II wojnę światową. Zaciekawiło mnie to, jak Szymon zmieniał swoje mamy. Niezwykłe w tej historii było to, jak pani Irena Sendlerowa wyprowadziła chłopca z getta. Najśmieszniejszy moment książki to ten, kiedy Dawid chciał zrobić dowcip niemieckim żołnierzom.  

    Bardzo wzruszyła mnie historia chłopcy, który aby przeżyć i uchronić swoje przybrane mamy, zmieniał domy.

 

Recenzja książki "Nasz dyrektor jest wampirem", praca Antoniego Stanocha z klasy 3a 

NASZ DYREKTOR JEST WAMPIREM!

O SERII „SZKOLNE SZALEŃSTWA” DOWIEDZIAŁEM SIĘ Z BLOGA BIBLIOTEKI.

W KSIĄŻCE NASZ „DYREKTOR JEST WAMPIREM” JEST O TYM, ŻE UCZNIOWIE PEWNEJ SZKOŁY DOWIADUJĄ SIĘ, ŻE ICH DYREKTOR JEST WAMPIREM. NAJBARDZIEJ PODOBAŁO MI SIĘ ODKRYWANIE TAJEMNICY. BOHATEROWIE TEJ OPOWIEŚCI SĄ ŚMIESZNI. ZAKOŃCZENIE TEJ KSIĄŻKI JEST BARDZO CIEKAWE  

Antek razem z książką z naszej biblioteki

Recenzja książek "Wszystkie moje mamy" oraz "Czy woja jest dla dziewczyn?", praca Antoniny Bęckiej z klasy 4c 

Te historie podobają mi się dlatego, że są prawdziwe oraz opowiadają je ludzie, którzy przeżyli II wojnę światową. W książce „Czy woja jest dla dziewczyn?” śmieszny był fragment, gdy tata Elki powiedział, że jeśli spadną bomby to on je weźmie i odeśle pocztą.

Świetne w książce „Wszystkie moje mamy” jest to, że opisano jak pani Irena Sendlerowa wydostaje dzieci z getta (było ich około 2500).

Ta seria książek jest wspaniała. Bardzo je polecam, a szczególnie „Czy wojna jest dla dziewczyn?”- mimo trudnego tematu, bardzo mnie rozśmieszyła!


 Recenzja książki "Jadzia", praca Artura Plesiaka z klasy 4d 


 

 Recenzja książki "Czy wojna jest dla dziewczyn", praca Nikoli Matysiak z klasy 6d 

"Czy wojna jest dla dziewczyn?"- historia Eli, która przeżywa II wojnę światową. 


    Mama Eli jest lekarką i dziewczynka często przebywa z ciocią. Bohaterka ma przyjaciela Antka, który szybciej dowiaduje się o wojnie i przestaje się bawić i rozmawiać z Eli. Jej tata jest silny i wysoki- proszą go o pomoc żołnierzom. Ojciec przyjmuje propozycję. 

    Dziewczynka ma wiele tajemnic, których nie może wyjawić, bo zależy od tego życie jej ojca. Jej dom odwiedzają dobrzy i źli ludzie- ci źli chcą dowiedzieć się, gdzie ukrywa się jej tata. Eli raz, po kryjomu, spotkała się ze swoim tatą i byli wtedy bardzo szczęśliwi. Jednak pewnego dnia, gdy dziewczynka wracała ze szkoły, zabrano jej matkę. 

     Od początku wojny Eli myśli o usłyszanych słowach: "Wojna nie jest dla dziewczyn" i stwierdza, że wojna jest dla dziewczyn. Dziewczynka jako trzynastolatka jest wolontariuszką i pomaga w szpitalu. Niestety wojny nie przeżyli: Antek, mama i tata Eli. Ta wojna nie była tylko dla chłopaków. Polecam tę książkę osobom, które lubią tematy wojny i się nią interesują.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Akcja Żonkile 2021

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole!

Pasowanie na Czytelnika 2022